Dermaroller, mezoroller
A dermaroller kezelés, más néven kollagén indukciós terápia (KIT) egy forradalmian új eljárás, mely feszesebbé, rugalmasabbá teszi a bőrt, kisimítva és eltüntetve a tág pórusokat, ráncokat, hegeket, bőrhibákat. A petyhüdtté vált, megereszkedett bőr a kezeléssel visszanyeri feszességét, rugalmasságát.


Kinek ajánljuk?
- aki szeretné eltűntetni bőrproblémáit (hegek, pigmentfoltok, tág pórusú, napkárosodott bőr)
- aki rugalmatlan, megereszkedett, fakó bőrét fiatalítani feszessé szeretné tenni
- aki az apróbb ráncokat szeretné eltüntetni és a mélyebb barázdákat csökkentené a bőrén, hogy egyenletesebb bőrfelszíne legyen
Mely területeken alkalmazzuk?
- arcon
- nyakon
- dekoltázson
- bármely egyéb problémás testterületen.
Mi történik a terápia során?
A dermaroller alkalmazásával serkentjük a bőr kollagén termelését, jelentősen lassítva ezzel a bőr öregedésének folyamatát. A kollagén indukciós kezelést egy kisméretű, tűs hengerrel végezzük, melynek felületén számos apró, 1,5-2 mm hosszú tüske található. Ezek a pici tüskék számos mikrosérülést hoznak létre a kezelt felületen. Ezek a kis sérülések serkentik a bőr természetes regenerációs folyamatát, beindítják a kollagén termelődést a bőr mélyebb rétegeiben, kisimítva ezáltal a kisebb ráncokat, hegeket.
A kezelendő bőrfelületet krém segítségével elérzéstelenítjük, hogy a kezelés a lehető legkisebb kellemetlenséggel járjon. Ezt követően alaposan megtisztítjuk a bőrt, majd kb. 10-15 perc alatt elvégezzük a dermarolleres kezelést. A több száz orvosi sterilitású, vékony tűvel felszerelt készülékkel mikrosérüléseket ejtünk a bőr felszínén, ennek hatására a szervezet beindítja saját védekező mechanizmusát. A kezelés során terápiás célból különféle hatóanyagok – pl. hyaluronsav, kollagén, homeopátiás hatóanyagok, valamint vitaminok is nagy hatékonysággal juttathatók be a bőrbe.
A mezoterápia is eredményesen kombinálható dermaroller kezeléssel. Ebben az esetben az ún. mezoroller kezelés során a mezoterápiás hatóanyagokat dermaroller segítségével juttatjuk be a bőrbe, ezáltal kombinálhatjuk a két kezelés hatását, és jelentősen fokozhatjuk a bőrszerkezetben lezajló regenerációs folyamatokat.
A beavatkozást követően 1-2 napon át átmeneti bőrpír és gyulladás jelentkezhet, majd erős hámlás indul. A kezelésnek ez a célja, tehát ez nem kóros mellékhatás! Ettől indul be ugyanis a szervezet sebgyógyítási folyamata, melynek során új, rugalmas rostok képződnek.
Már 1 dermaroller kezelés is látványos eredménnyel jár, azonban az adott problémától függően általában 3-6 kezelésre van szükség a kívánt eredmény eléréséhez. Két dermaroller kezelés közt kb. 3 hétnek kell eltelnie.
A kezelést követő napokon már sminkelhető az arcbőr.
Mikor nem ajánljuk?
- keloidos hegesedés esetén
- aktív bőrprobléma pl. herpes, pattanás a kezelt területen
- terhesség ideje alatt